UFAK TEFEK, ÇEKİRDEK


Başlığa bakıpta, hayrola bu kız şimdide bir yerlerde çekirdek mi çıtlattı? Bize anlatmaya hazırlanıyor diye düşünürseniz kesinlikle yanıldığınızı söylemek isterim. Zira her şey Kadıköy’de soğuk bir günün sonunda, içimizi ısıtmak için girdiğimiz Çekirdek ile başladı.

Başlıkta da dediğim gibi ufacık tefecik Çekirdek. Burası ufak olduğu kadar midemizde büyük bir lezzet çukuru açacak kadar da büyük bir mekan.

Sahibi Tunca Bey, ilk önce pastacılıkta kendini geliştirmiş daha sonrada kahve ile ilgili eğitim almış ve karşımıza Çekirdeği çıkarmış.

Mekan ufak, dışarıda 3 masa, içeride 2 masa var. içeri girer girmez mis gibi kahve kokusu karşılıyor bizi.  Kahve çeşitleri bol, isteyene frappe yada bitki çayı da var tabi.

 
Biz tercihimizi latte ve mocha ‘dan yana kullandık. Tatları harikaydı.
 
 
Kahvemizi kuru kuru içmek pek adetten değildir diyerek tatlı büfesine de göz atmayı ihmal etmedik.
 
 
 
 
Hemen araya kısacık bir hatırlatma Çekirdekte her şey ev yapımı. Yapılan tüm pastalar ve kekler bizzat Tunca Bey tarafından yapılıyor. Tercihimizi havuçlu ve tarçınlı kekten yana kullanıyoruz. Kek hafif ıslak ve yumuşacık. Arasına konulan krema hiç ağır gelmiyor tam tersine içine konulan ceviz parçaları ile müthiş bir uyum içinde. Biraz kek, birkaç yudum da kahve, keyfimizi yerine getiriyor.
 
Kahve severler mutlaka yolunuzu Çekirdeğe düşürün. İnanın pişman olmayacaksınız. Hatta gitmişken benim yerime de bir dilim tarçınlı, havuçlu keki de mideye indirin.
 
Adres: Caferağa Mahallesi Şair Latifi Sokak 9-A Kadıköy
Telefon: 0216 346 7700

0 yorum:

Yorum Gönder

 

TAKİP EDİN!

Flickr


Created with flickr slideshow.

Twitter