Gurme bahçeşehir'de kahvaltı

Sabah kahvaltısı en vazgeçilmezidir hayatın, çoğu zaman hafta içi es geçtiğimiz kahvaltı öğününün Pazar günleri tam bir şölen havasında, hakkını vererek yapmakta büyük keyiftir hepimiz için.
İstikametim bu sefer Bahçeşehirdeki Gurme Bahçeşehir oldu. Amacımız güzel bir kahvaltı yapmak. Dışarıdan ufak gibi görünse de, içeri girer girmez tam bir şarküteri cennetine düşüyorsunuz. Bende adımımı attım ve merhaba dedim. İçeride yok yok. Çeşit çeşit peynirler, soğuk etler, makarnalar…


İster alışveriş yapın isterseniz de kahvaltı yapın. İçeri girer girmez tam bir kalabalık hava dalgasıyla karşı karşıya kaldım. Pazar günü keyifli bir kahvaltı yapmak hedefimdi ama bu kalabalık karşısında biraz zor gibiydi. Neyse efendim, içeriye girdim ama içeride garson çok ama ilgilenen yoktu. Biraz bekledikten sonra nihayet yetkili biriyle karşılaştım da, masaya oturabildim.
Önce bir güzel sıraya girdim, yavaş yavaş ilerleyen sıra, sabır ya sabır şeklindeydi ya haydi neyse.  Yavaştan ilerleyen sıra, midemden gelen acıktım sesleriyle nihayet sıra bana gelince son buldu. İlk tercihleri peynir çeşitleri arasından yaptım. Aklınıza gelen tüm peynirler mevcuttu. Kars gravyer, İsli Çerkez peyniri, Van Otlu peynir gibi bir sürü çeşit.  Hemen yanında soğuk etler salam, sucuk çeşitleri olduğu gibi kuru et bile vardı. Soğuk meze çeşitleri, ev reçeli kıvamında reçel çeşitleri, kahvaltının olmazsa olmazı menemen, tavada yumurta, yumurtalı ekmek gibi bir sürü seçenek önümde, haydi beni de ye der gibiydi. Aslında bu olay çok sakıncalı, bir anda insan kendini kaybedebiliyor. Neyse ki ben kaybetmedim. Seçimimi yaptıktan sonra elime bir numara tutuşturdular ve ayrılan masaya oturdum. İster bardakta çay alabiliyorsunuz isterseniz termosta. Ben tercihimi termostan yana kullandım zira garsonları yakalamak ve servis yapılmasını beklemek epey bir çaba istiyordu. Ekmekte, çayda masadaki yerini aldı ve hemen tepsi içerisinde seçtiklerimde geldi.


Tabağın içindekilerden bahsetmek gerekirse Kars gravyeri, eski kaşar, beyaz peynir, dil peyniri, ızgara hellim ve tulum peyniri tabağımdaki lezzetlerdi. Öncelikle söylemek gerekirse peynirlerin ebatları gayet büyüktü ve doyurucuydu. Peynirlerin hepsi güzeldi ama tulum peyniri benim en sevdiklerimden biri oldu, özelikle içine konulan büyük ceviz parçaları, çiğ köfte misali sıkılmıştı.
 
Reçel çeşitleri boldu ama benim seçimim pancar reçelinden yana oldu. Değişik reçelleri tatmayı sevdiğim için pancar reçeli benim için güzel bir seçim olmuştu. Yanına tereyağı ve nane eşlikçisiydi. Reçeli beğenmiştim ama yavaştan şekerlenmeye başladığını da belirtmekte fayda var.
 
Ve sırada menemen vardı ki hayal kırıklığı diyebilirim. Çok ilginçtir ki menemenini malzemeleri belli olsa da herkesin yapış şekli farklıdır. Hani derler ya her yiğidin yoğurt yiyişi ayrıdır aynen menemende öyleydi. Ben menemeni sulu haliyle severim, çatal kullanmadan, ekmeği bandırarak yemek en güzelidir. Lakin buradaki menemen benim pek damak zevkime uymadı. Sulu değil katıydı, içine konulan yumurta beyazları parça parça pişmiş ağza geliyordu. Kısacası olumsuz.
 
Kahvaltı keyiftir dedim ya, burada pek keyif yapamadım maalesef. Menemen dışında yedilerimize lafım yok ama mekanda sürekli bir uğultu, koşturmaca insanda keyiften ziyade hemen yiyip kaçıyım hissi uyandırıyor. Hâlbuki mekan güzel. Hafta içi muhtemelen sakindir ama olurda hafta sonu buraya gelmek isterseniz erken saatler de gelmenizi tavsiye ederim. Bir eleştiri de personele, etrafta çok fazla personel var ama herkes kendi halinde, sürekli koşturuyorlar ama boşuna gibi, koordine şart. Aksi halde müşterilerin sinir katsayısı yükseliyor. Gelelim fiyatlara yukarıda resimlerini paylaştıklarım haricinde bir şişe suyu da ilave edersem, 79.50 TL ödedim.
Adres: Doğa Park Caddesi Gölet Park 11D-E Bahçeşehir, İstanbul
Telefon: 0212 608 1811
 
Daha Büyük Görüntüle

1 yorum:

  1. Neden İzmir de boyle yerler yok diyordum da iyi ki yokmuş, hem gereksiz pahalı hem keyifli değilmiş. Gidip yorum bırakmanız çok güzel foresquarede de pahalılıgından ve garson ilgisizliğinden bahsediliyor.

    YanıtlaSil

 

TAKİP EDİN!

Flickr


Created with flickr slideshow.

Twitter