Yumurta Ve Focaccia Aşkına

Kıssadan hisse: Ufacık, tefecik olması yanında sade ve basit bir dekorasyona da sahip. Oturup, bir şeyler atıştırmak, kahvaltı etmek için ideal. Sandviç çeşitleri ve tatlıları hem göze hem de mideye hitap ediyor. Fiyatlar normal, porsiyonları büyük ve doyurucu.


Bu sefer klasik Türk kahvaltı tabaklarını, açık büfe kahvaltılarını bir kenara bırakın ve alışılmışın dışında bir kahvaltı yapın. Ne dersiniz? O zaman haydi peşime takılın bakalım. İstikamet Modadaki ‘Bubada’ . Daha çiçeği burnunda, açılalı 3 ay olmuş bir mekandayım. Ufacık tefecik bir yer burası. Dışarı da 2 ufak masası, içeri de ise 5 adet masası mevcut. Mutfak ise hemen içeri girer girmez karşınızda. Her şey gayet açık, ne yapılıyor görmek mümkün.


Gelelim menü de neler varmış, onu öğrenmeye. Öncelikle menü de belirtilen detaylara bayıldım. Her yemeğin karşısına yemeğin içeriği hakkında işaretler konulması detayı harika. Mesela içinde domuz eti varsa ufak pembe bir domuzcuk resmi veya vejetaryenseniz ‘V’ diye belirtilmesi gayet güzel olmuş. Club sandviç çeşitleri gayet tatminkâr. Aslında burası kahvaltı mekanı değil. Sandviç ve tatlı çeşitleri sunulan bir cafe. Fakat sandviç çeşitleri yumurtalı olunca, kahvaltı öğününe de hitap ediyor. Yani burada ev yapımı hamburger köftesiyle yapılan sandviçte var, somon fümeli de. Sandviç ekmeklerini bizzat kendileri yapıyorlar. Ekmekler ekşi mayadan yapılınca, gayet doyurucu olması da muhtemel oluyor. 

Bunun yanı sıra buranın en beğenilen sandviçlerini yumurtalı sandviç çeşitleri oluşturuyor desem yanılmam herhalde. Hem göze hem de mideye hitap şekli gayet başarılı. Açıklamakta fayda var sandviç derken sandviç ekmeği değil bizzat kendilerinin hazırladığı ekşi mayalı focaccia ekmeği burada başrol oyuncu olmakta. Çünkü her şey focaccia ekmeğinin etrafında dönüyor. Menüdeki seçiminize göre bir yada iki göz yumurta, ekmeğinizin üzerine kırılıyor ve yanında hangi çeşidi seçtiyseniz onlar size eşlik ediyor. Yumurta seçimi de size bırakılmış. Yok kardeşim ben organik yumurta tercih ederim diyenlere organik yumurta. Yumurta olsun da nasıl olsun diyenlere ise normal yumurta ile hazırlanıyor. 

Benim kahvaltı tercihim Gün pek aydın ve İyi bir gün oldu. Kahvaltının isimleri bile mutluluk kaynağı dimi? Gün Pek Aydın tabağında, somon fümenin altına gizlenmiş beyaz krem peynir, focaccia ekmeğinin üzerine koyulmuş iki göz yumurta, dana jambon ve mandalina vardı. 

İyi Bir Gün tabağında ise yine focaccia ekmeği üzerinde yumurta vardı fakat bu sefer yumurtayı göz olarak değil, çırpılmış olarak tercik ettim. Yanına da krem ve çeçil peyniri, dana ve tavuk jambon, zeytin ezmesi, cherry domates konulmuştu. İşin içinde yumurta olunca, kahvaltı tabakları da gayet doyurucu olmuştu. 


Kahvaltı gayet doyurucu olunca maalesef tatmak istediysem de tatlı büfesinde bana göz kırpan limon meringue ve panna cotta’nın tadına bakamadım ama bir kere daha gelme sebebim olsunlar dimi? Tatlı yiyemesem de yolluk olarak ikram edilen antepfıstıklı cookies harikaydı. Nasıl harika olmasın bizzat Antep’ten getirtilen Antep ezmesiyle hazırlanan cookies, damaklara şenlikti.

Ben gittim, yedim. Sizlere de tavsiye ederim. Yumurta ve focaccia ekmeğinin güzel tadına varmak isterseniz doğru Bubada’ya.
0 yorum:

Yorum Gönder

 

TAKİP EDİN!

Flickr


Created with flickr slideshow.

Twitter