Nakkaş Köyünde mola vakti, Oba Et Lokantası

Hani şimdi havalar ısındı ya herkeste kendin bir çayır çimene atma halleri baş gösterdi. Hafta sonu gelip çattığında nerelere gitsek diye bakınır olduk. İstanbul’dan uzaklaşalım ama bir yandan da yakın olalım istiyoruz. Geçen  hafta sonu fırsat bu fırsattır diyerek, havanın güzel olmasını da bahane ederek, kendimi Çatalca taraflarında buldum. Kendin pişir kendi ye lokantalarını es geçtikten sonra geldik Nakkaş Köyündeki Oba Et Lokantasına. Aslında bu mekana tavsiye üzerine gittim, gidenler çok memnun kaldığını belirtince, bakalım nedir, ne değildir diyerek kendimizi Nakkaş köyüne attık.
Ne yalan söyleyeyim burayı salaş bir mekan diye beklerken, bir köy lokantasından fazlasını buldum diyebilirim. Hava güzel olunca dışarıdaki masalardan birine oturduk. Hafta sonu olunca mekan kalabalık, mutfak bir hayli yoğundu. Buranın menüsünden biraz bahsetmek gerekirse tabi ki Trakya’nın kıvırcık kuzu etleri menüde yerini almıştı.
Biraz bekledikten sonra siparişlerimiz yavaştan gelmeye başladı. Masaya ilk gelenler yoğurt ve çoban salata oldu. Yoğurt manda yoğurdu olunca pek söyleyecek söz bulamadım. Ekmeğin üzerine sürüp, mideye indirdim.Sonrasında et ziyafetine geçiş yaptık. Sadece cuma, cumartesi ve pazar günleri pişirilen tandır mekanın spesiyalleri arasında yer alınca biz de sipariş verelim dedik.  Sıcak sıcak, dumanı üstünde tüten tandır masamızı şereflendirdi. Etin tadı yumuşak olmasına yumuşaktı ama bana göre biraz fazla yağlıydı. 


Tandır sonrasında diğer et çeşitleriyle devam dedik. Ortaya karışık bir tabak geldi. Ama ne tabak!İnanın böyle bir sunum beklemiyordum. Sunum gördüğünüz üzere on numara beş yıldız. Bakalım tadları nasılmış diyerek ilk hamleyi yapıyorum. Karışık tabağımızda köfte, pirzola, kuzu külbastı ve beyti vardı.


Köftede baharat tadı yoktu bilakis et tadı daha yoğundu. Biraz daha fazla pişirilseydi sanki daha iyi olurdu diye düşünüyorum ama genel anlamda beğendiğimi söyleyebilirim. Kullanılan etler Trakya kuzusu olunca en beğendiğim pirzola oldu. Lokum gibi yumuşaktı. Fakat külbastı biraz soğuk servis edilmiş, bu yüzden sertleşmişti ve pek güzel değildi. Ve beyti, etrafına sarılı olan yağ dokusu biraz fazla olup eti yumuşatmıştı, yağı fazla olsa da et yumuşaktı.
Ana yemek sonrası tatlı olarak ev baklavası yedik. Baklava dendi mi, şerbeti kararında olmalı dahası yufkaları iyi pişmeli. Burada yediğim baklava hamur kıvamındaydı. Pek beğenmedim.


Mekan gayet güzel, geniş ve ferah. Çocuklar için oyun parkı mevcut. Hafta sonu fazlasıyla kalabalık olduğundan, yeterli garson olmaması serviste aksamalar oluşturuyor. Biraz zaman geçtikten sonra bir daha gelmek üzere ikinci bir şansı hakediyor diye düşünüyorum. Bu arada unutmadan, yemek sonrasında köy içinde gezintiye mutlaka çıkın, belki siz de bizim gibi süt ve doğal yumurta almak istersiniz.
0 yorum:

Yorum Gönder

 

TAKİP EDİN!

Flickr


Created with flickr slideshow.

Twitter