Bir Tatlı Huzur Bulmaya Geldim Köyevi Butik Otel’e

Şehirden bunaldın mı? Biraz kafayı mı dinlemek istiyorsun? Haydi biraz şehirden uzaklaşmaya ne dersin? Takılın peşime istikametimiz Kırklareli, Kızılağaç Köyü.
Baharın gelişiyle her yer bahar dalları bezeli, yeşil desen binbir tonu. Temiz hava desen fazlasıyla var. Haftasonu kaçamağı için Kızılağaç Köyündeki Köyevi Butik Oteldeyim. 


Kapıdan girer girmez Köyevinin köpeği biraz havlayarak bana selam çakıyor. Hemen girişteki leylek yuvası yeni leylekleri bekliyor. Hemen ilerideki kümeste tavuklar folluktaki yumurtalarına sahip çıkma derdinde. Etrafta yürürken aman dikkat, karşınıza ansızın çıkan tavşanlar size yarenlik etmek için hazır beklemede. Yani anlayacağınız doğayla iç içesiniz. Artık rahatlayabilirsiniz. Hatta cep telefonunuzu bir müddet kapatmanızı tavsiye ederim. 
Konaklamaya gelirsek, İster ahşap bungalov evlerde konaklayın ki aman burası soğuk olur mu diye aklınızdan geçirmeyin. İçerisi çok sıcak. İsterseniz de salonunda şömine keyfi yapılabilen evin odalarında. Her ikisinde de rahatlık ön planda.Gelelim buranın sahiplerine. Ev sahipleri Ayşe Hanım ve Yusuf Bey kendi evlerini nasıl yaparız, olur mu?, olmaz mı? bu işi becerebilir miyiz derken bir bakmışlar ki otel işindeler. Bir süre sonra da bungalovları eklemişler ve başlamışlar misafirlerini ağırlamaya. 
Nasıl cana yakınlar, nasıl samimiler. Sanki aileden biri gibi, misafir değil de sanki kendi evime gelmişim. On numara beş yıldız, her işle bizzat kendileri ilgileniyorlar. Sanki hep evdeymişim hissi. Memnun olmayan yok gibi bu durumdan. 
Yol yorgunu olsam da Ayşe Hanımla veranda da başlıyorum güzel bir sohbete, iki lafın belini kırarken sohbetimize eşi Yusuf Beyde katılıyor. Bir yandan muhabbet, bir yanda bardaklarımızda özel yapım ev şaraplarımız. Bizden keyiflisi yok herhalde. Sohbet güzel ama sabah görüşürüz diyerek kısa bir uyku molası veriyoruz.
Temiz havayı alınca, derin bir uyku çekiyorum. Sabah tabiri yerindeyse zımba gibi uyanıyorum, kapıyı açar açmaz kuş sesleri odamı dolduruyor. Temiz hava, bol gıda diyerekten kendimi veranda da buluyorum. Ayşe Hanım önlüğü belinde mutfakta hazırlık peşinde, Yusuf Bey misafirleriyle ilgilenip hal hatır faslında. Ufaklıklara arada bir takılıyor ‘Haydi gelin bakalım, folluktan yumurta toplayalım’ , ‘Sen lokmanı bitirmedin mi bakıyım?’ 
Masama geçiyorum ve başlıyorum beklemeye. Bir kahvaltı sofrası hazırlanıyor ki, amanın aman. Yumurtamız folluktan, tazecik olunca menemene karşı kayıtsız kalamadım. Birde üzerine Ayşe Hanımın elleriyle yaptığı köy ekmeği masada yerini alınca, kimse tutmasın beni vallahi bandıra bandıra yedim gitti.Tabi esas mevzu reçeller. Benim gibi reçel canavarının önüne çeşit çeşit reçelleri koyarlarsa hepsini affetmeden süpürür geçerim. Hepsi Ayşe Hanımın ellerinden çıkma, bahçe ürünleriyle yapılmış. İncir reçeli mi desem, kuşburnu marmeladı mı, kayısı mı yoksa arkamdan anlayan kızılcık mı? Ben en iyisi mi anlatmayayım, siz gidince tadarsınız hepsini. Bal kaymak ikilisi de alkışı hakedenlerden. Biz ne yersek, misafirlerimizde onu yemeli diyen bir müessese alkışı hakeder. Peynirler öyle ucuz yollu, market işi değil. Bizzat Yusuf Bey kendi gidip, tadıyor ve alıyor. 
Sıcak sıcak peynirli gözlemeler masaya geldiği vakit allah dedim, çayla birlikte iyi gitti doğrusu. Kahvaltının bonusu ise Özbek Samsasıydı. Kim düşünür kiloları Pınar diyerek, yedim gitti doğrusu.Hem akılda hem damakta kalanlara gelirsek, zeytinyağı, sarımsak ve kurutulmuş domatesten hazırlanan kahvaltılık ekmek banılasıydı. Biberli loru yerken rahmetli ananeciğim geldi aklıma. Ev yapımı acuka da ayrı bir lezzetli oluyor arkadaş. Patates kızartmasını bandıra bandıra yeyin gitsin. Finalide yine ev yapımı süt reçeliyle yapın ki mideniz bayram etsin.
Köyevi Butik Otel’e yazın meyve ağaçlarından meyve toplama sözü vererek Ayşe Hanım ve Yusuf Bey’e veda ettim.Güzel bir kahvaltı, hoş sohbet, biraz etrafta gezinti derken, bir parça huzur buldum. Bir tatlı huzur bulmaya ihtiyacınız varsa, Kızılağaçtaki Köyevine merhaba diyin. Bu arada unutmadan bu lezzetli anne eli değmiş kahvaltıyı tatmak isterseniz illa konaklama yapmanıza gerek yok. Ama rezerve şart. İletişim için tıklayın.0 yorum:

Yorum Gönder

 

TAKİP EDİN!

Flickr


Created with flickr slideshow.

Twitter